VisitOstrava!!! Oficiální průvodce Ostravou

Poznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKR

  • 15. june - 22. september 2024
  • Ostrava

Entertainment

Komentované poznávací jízdy mimořádných vlaků po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru. Navštívíme např. důl Michal, Darkov, ČSA, nebo poslední činný černouhelný důl v České republice- závod ČSM.

Stejně jako v minulých letech pořádá Slezský železniční spolek komentované jízdy speciálních osobních vlaků po neveřejných uhelných vlečkách na Ostravsku a Karvinsku. Uvidíte například jak vypadá rekultivovaná krajina na Ostravsku, kde těžba skončila v devadesátých letech dvacátého století a co nám tady po ni zůstalo.

Budete se proplétat starou "Karwinnou", kterou znáte z románu Šikmý kostel paní Karin Lednické a navštívíte monumentální těžní věž typu Walsum někdejšího dolu Barbora v Karviné- Dolech. Uvidíte poslední činný černouhelný důl u nás a při troše štěstí vám průvodci tam ukáží i fenomén, který v našich zeměpisných šířkách začíná být velice vzácný, tedy živý horník.

Jízda Báňského spěšného vlaku trvá bezmála tři hodiny, které jsou prošpikované nejen zajímavostmi, ale také netradičními pohledy z okna na ta místa, kam není jiným vlakům dovolen vjezd a kam je běžným smrtelníkům vstup přísně zapovězen.

Samozřejmostí je odborný výklad o všem zajímavém, co budete moci za okny vlaku spatřit a o historii dobývání uhlí a těžkého průmyslu v našem regionu. Součástí jízdy jsou i tři fotozastávky, během kterých bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si interesantní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží.

Vlaky budou jezdit od 15. června vždy o všech sobotách a nedělích až do 22. září.


Odjezdy vlaků:
Sobota 12:40 Nádraží Ostrava – Střed (konec 15:30)
Neděle 12:40 Nádraží Havířov (konec 15:30)
Po cca dvou a půl hodinách jízdy se pak vlaky budou vracet do svých výchozích stanic.

Jízdenky na Báňský spěšný vlak lze zakoupit zde.

Jízdy jsou pořádány díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje, ve spolupráci se společností PKP CARGO International a Moravskoslezské Investice a Development, a.s.

Share

Save to calendar

Address / map

TICKETS

280,- dospělí

140,- dítě 3-15 let

 

Jízdenky lze zakoupit zde.

Other events in place (5)

Print

Poznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKRPoznávací Báňské spěšné vlaky po uhelných vlečkách v OKR

Ostrava


Ostrava
0


www.ostrava.cz
OTHER EVENTS in OstravaSee all

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

New City Hall Viewing Tower

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Main Railway Station

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Ostrava - Svinov Railway Station

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih