VisitOstrava!!! Oficiální průvodce Ostravou

Černá louka

Culture

Tradiční prostor v centru Ostravy, který historicky nabízí nejrozsáhlejší možnosti pro výstavy a veletrhy v celém Moravskoslezském kraji. Na Černé louce se běžně také konají hudební, kulturní či sportovní akce. Například divadelní festival Spectaculo Interresse či Olympijský Rio Park nebo Léto v centru, což je série koncertů a promítání letního kina.

Zábava a poznání po celý rok.

Na Černou louku se sjíždějí návštěvníci kvůli řadě výstav a veletrhů. Mnozí oceňují prodejní výstavu Kreativ, ta nabízí nejrůznější workshopy a dílničky pro děti i dospělé. Velmi populární je i Knižní festival Ostrava, kterého se v minulosti účastnily hvězdy jako Iva Janžurová, Norbert Lichý či Karel Kovy Kovář. V neposlední řadě je možnost navštívit festivaly Zdraví a Duše, Dovolená, Včela, Infotherma a spousty dalších.  

Jen výstavy? V žádném případě.

V areálu Černé louky je zábava pro celou rodinu. U hlavní budovy areálu se nachází dětské hřiště. Je zde možnost využít i venkovní posilovnu. Milovníci geologie rádi prozkoumají přírodní památku Rovninské balvany. Vášniví čtenáři ocení originální knižní budku. V teplých měsících přijde k duhu vynikající občerstvení v podání bistra Pavilon.

S čím spojit návštěvu Černé louky?

V těsné blízkosti se například nachází Slezskoostravský hrad se zajímavými historickými expozicemi, s kulturními či gastronomickými akcemi pro celou rodinu. Pokud budete chtít výborně poobědvat, nezapomeňte navštívit restauraci Loděnice. Jestli máte rádi krásné výhledy, můžete návštěvu Ostravy spojit s vyhlídkovou Věží Nové radnice, kde Vám místní průvodci povykládají o historii a současnosti Ostravy.         

Share

Address / map

Events on site

Print
čl2čl1posilkakamenypavilonknižní budka

Černá louka

Černá louka 3235
Ostrava
70200


Phone: +420 596 167 112


 

www.cerna-louka.czSimilar places nearbyShow all


Events on siteShow all

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

New City Hall Viewing Tower

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Main Railway Station

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Ostrava - Svinov Railway Station

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih